Zwalczanie blizn i rozstępów


Blizny i rozstępy
Rozstępy są to ubytki w głębokich warstwach skóry, uwidaczniające się najbardziej na brzuchu, udach, pośladkach i biuście. Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastyny. Rozróżnia się dwa rodzaje rozstępów. Zapalne to nowe, czyli łatwiejsze do usunięcia oraz zanikowe, które do tej pory były praktycznie nie do zlikwidowania. Zerwana tkanka zamiast się regenerować, zanika. Problem w likwidacji rozstępów polega na ich głębokim położeniu oraz bardzo małej ilości prawidłowej tkanki w nich zawartej. Korekcję rozstępów i blizn, bez względu na ich pochodzenie (blizny pooparzeniowe, powypadkowe, rozstępy pociążowe) możemy rozpocząć już po upływie 2 – 3 miesięcy od urazu. Stosujemy tu wiele metod zabiegowych, które skojarzone ze sobą umożliwiają zlikwidowanie tych przypadłości w krótkim czasie.

Fala akustyczna

To pneumatycznie generowane fale mechaniczne charakteryzujące się skokowym wzrostem ciśnienia, wysoką amplitudą i brakiem okresowości. Wyzwalane przez aplikator fale energii są efektem transformacji energii kinetycznej wytwarzanej przez sprężone powietrze z kompresora. Energia przenika przez tkankę i jest przenoszona w głąb w formie skoncentrowanych fal akustycznych rozpraszanych przez specjalnie zaprojektowaną końcówkę aplikatora.

Terapia znajduje również zastosowanie w redukcji rozstępów oraz przywracaniu napięcia mięśni.

Przynosi widoczne efekty już po kilku zabiegach. Skóra staje się sprężysta, gładka a cellulit i miejsca niedoskonałości zostają zlikwidowane. Rozbija komórki tłuszczowe oraz niweluje obrzęki poprzez pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego co w efekcie daje utratę centymetrów w obwodzie ciała.

Badanie kliniczne dowodzą poprawę elastyczności skory o 110 %, wyszczuplenie ud od 2,5 cm do 7 cm, zmniejszenie obwodu u 72 % osób oraz zmniejszenie cellulitu o 95 % oraz likwidację rozstępów!

Terapia falą akustyczną wykorzystuje naturalne mechanizmy naprawcze organizmu, aby poprawić napięcie tkanek. Fale akustyczne chwilowo zwiększają przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu poprawia się wymiana komórkowa. Głównym celem terapii falą akustyczną jest spowodowanie napięcia i formowania się nowej tkanki łącznej, w celu zmniejszenia cellulitu i poprawieniu wyglądu leczonego miejsca.

Terapia falą akustyczną wykorzystuje działanie fali ciśnienia, która działa na obie główne przyczyny cellulitu:

  • włókniste przegrody
  • przesuwanie się komórek tłuszczowych

Fala akustyczna przenika przez skórę i tkankę tłuszczową oddziałując na zwłóknione przegrody. Ciśnienie powoduje rozpad kolagenu budującego przegrody i uwalnia skórę czyniąc ją bardziej gładką. Pogrubiona skóra właściwa uniemożliwia wysuwanie się tkanki tłuszczowej, co pozwala zredukować cellulit. Dzięki oddziaływaniu na dwie główne przyczyny cellulitu.

Leczenie jest szybkie, nieinwazyjne i skuteczne.

Fala akustyczna w sposób mechaniczny oddziałuje na tkankę łączną w miejscach dotkniętych cellulitem, wprowadzając ją w delikatne wibracje i sprawiając, że tkanka rozciąga się i zwiększa swoją elastyczność. W ten sposób poprawia się wygląd skóry.

Unaczynienie zwiększa się zapewniając lepszy metabolizm w tkance łącznej. Wywołany stan zapalny powoduje uwolnienie leczniczych przekaźników i namnażanie się komórek tkanki łącznej włóknisto-sprężystej, co prowadzi do odkładania się grubszej warstwy kolagenu w górnych i środkowych partiach skóry.

Oddziaływanie na naskórek i tkankę podskórną

przed                     w trakcie                         po

Przed ZABIEGIEM:

Powiększone komórki tłuszczowe wypychają się ku powierzchni skóry – są odpowiedzialne za efekt skórki pomarańczowej. Pozbawione elastyczności, ułożone pionowo włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanką tłuszczową, co powoduje powstanie nierówności na skórze. Miejscowe krążenie krwi jest bardzo utrudnione.

W trakcie ZABIEGU:

Na ciało kieruje się oscylujące fale akustyczne. Ich działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia I zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach. Fale stymulują produkcje kolagenu, który wzmacnia naskórek i skórę właściwą.

Po ZABIEGU:

Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrna. Faktura skóry trwale się poprawia.