Laseroterapia


Metoda bodźcowego oddziaływania energii promieniowania laserowego na chore tkanki, polegająca na aplikowaniu na chore miejsca wiązki światła laserowego o odpowiedniej mocy i długości fali. Laser wykorzystuje się do biostymulacji, normalizacji i regeneracji błon komórkowych tkanki kostnej i tkanek miękkich. Pobudza organizm do wytwarzania substancji przeciwbólowych. Przyspiesza gojenie się ran poprzez wzrost szybkości fagocytozy oraz stymuluje syntezy włókien kolagenowych.

Wskazania:

choroba zwyrodnieniowa stawów, zespoły bólowe w przebiegu dyskopatii w lędźwiowym i szyjnym odcinku kręgosłupa, zapalenia okołostawowe, zespołu powstałe w wyniku przeciążenia mięśni i tkanek miękkich okołostawowych, zapalenie ścięgien, powięzi, pochewek ścięgnistych i kaletek stawowych, utrudniony zrost kości, przewlekłe stany zapalne, nerwobóle nerwów obwodowych, trudno gojące się rany i owrzodzenia.

Przeciwwskazania:

choroba nowotworowa (bezwzględnie), ciąża (bezwzględnie), zaburzenia wydzielania gruczołów dokrewnych, szczególnie nadczynność i niedoczynność tarczycy, nieustabilizowana cukrzyca, arytmia, stany ostrej niewydolności krążenia, ciężkie zakażenia wirusowe i grzybice, wysoka gorączka, nadwrażliwość na światło, przyjmowanie leków światłouczulających, choroby umysłowe.