Elektrostymulacje


Zabieg, który może być wykorzystywany nie tylko w rehabilitacji. Coraz większe powodzenie znajduje w kosmetyce. W zabiegu tym wykorzystuje się prądy o małej częstotliwości, w celu wywołania skurczu mięśni. Co powoduje zmniejszenie naszego obwodu i ujędrnienie ciała, a nawet koryguje owal twarzy. Zabieg polega na umieszczeniu elektrod na skórze klientki, w ten sposób pobudzają mięśnie do skurczu. Elektrostymulacja w kosmetyce wykorzystywana jest do zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę, redukujących cellulit i nierówności skóry oraz wzmacniających poszczególne mięśnie.

Zabieg może być wykorzystywany do ujędrnienia i wzmocnienia mięśni po porodzie. Elektrody mocowane są wokół brzucha i bioder. 40 minutowy zabieg może zastąpić dwie – trzy godziny intensywnych ćwiczeń na siłowni. Napina zwiotczałe mięśnie i usprawnia ich procesy odżywcze. Poprawia ukrwienie tkanek.

Elektrostymulacja wykonywana jest na leżąco, odczucie jest raczej nieprzyjemne, a nawet na można powiedzieć, że boli. Oczywiście jest to ból do wytrzymania, ponieważ impulsy dostosowane są odpowiednio do odczucia klientki. Uczucie jest spowodowane tym, iż występuje tu szybka zmiana natężenia prądu stałego i zmiennego, o różnej częstotliwości, szybkości oraz kształcie.

Elektrostymulacja przyspiesza proces chudnięcia, zmniejszenie obwodu nawet do 5-6 centymetrów. Jednak najlepszy efekt osiągniemy, jeśli podczas wykonywania serii zabiegów zastosujemy odpowiednią dietę oraz będziemy pamiętać o piciu dużej ilości wody. Pomocna jest również aktywność fizyczna, basen czy bieganie. Nie ma się, co oszukiwać, że samo leżenie i bycie podłączonym pod masę kabli pomoże. Widoczna będzie poprawa krążenia w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, nastąpi przyspieszenie metabolizmu komórkowego, skóra stanie się młodsza, zniknie chropowatość i ziarnistość.

Przeciwwskazania:

ciąża, rozrusznik serca, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, epilepsja (padaczka), ostre stany zapalne, stany gorączkowe, miażdżyca zarostowa tętnic, zapalenie żył, nowotwory, zakrzepy