Drenaż limfatyczny (mechaniczny)


Drenaż limfatyczny to zabieg wykonywany za pomocą specjalnych rękawów. Masaż ten polega na przepychaniu limfy odpowiednimi ruchami w kierunku serca i węzłów chłonnych. Po takim zabiegu skóra staje się bardziej jędrna. Drenaż limfatyczny działa oczyszczająco na cały organizm, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Stosowany jest również po przebytych chorobach zakaźnych, nowotworowych, po terapii sterydowej czy też jako efekt wspomagający odchudzanie.

W wyniku zaburzeń przepływu krwi tworzą sie obrzęki i zastoje chłonki, w których gromadzą się toksyny z przemiany materii.

Stosując masaż limfatyczny udrożniamy i usuwamy nadmierne zgromadzenie krwi czy limfy w naczyniach, automatycznie następuje dobroczynne odprowadzenie toksyn i płynów z przestrzeni międzykomórkowych oraz ich odfiltrowanie w nerkach.

Przy pomocy drenażu limfatycznego można usunąć obrzęki, przyspieszyć wchłanianie siniaków i krwiaków po urazach. Usuwa także ociężałość nóg i całego ciała, sprawiając lekkość, odprężenie i komfort.